מזג האוויר חם ולחות מעוררים יתושים, נמלים, עכבישים ועוד מזיקים קטנים אחרים אשר עלולים לעקוץ אותנו ולגרום לגרד, אדמומיות ונפיחות בעור.

גם אלו אשר אינם רגישים או אלרגיים לעקיצות דבורים או יתושים יכולים לסבול מכך, מה שהופך את הקיץ לעונה מציקה, והרבה פחות אטרקטיבי מבחינתם.

מלבד שירותי הדברה, שאותם ניתן להזמין במקרה של פרעושים, פשפשים או קן צרעות שהוקם בסמוך לביתכם, ישנם צעדים מועילים נוספים שיוכלו להקל על אי הנוחות.

עקיצות יתושים

מדובר למעשה ביתושים ממין נקבה, אשר צריכות לצרוך חלבון על מנת לייצר ביצים. בדרך כלל, היתוש יעקוץ אנשים אשר ניחנו בטמפרטורת דם גבוהה וחמה. כאשר היתוש עוקץ אותנו, נראה בדרך כלל סימן אדום, בולט וקטן באזור העקיצה, ותחושת גרד לא נעימה תתלווה לו.

בדרך כלל, אם נצליח ולהימנע מהגירוד המקום העקוץ, האזור יתרפא מעצמו כעבור מספר שעות. אך אלו מאיתנו, בעיקר ילדים, שלא יכולים שלא להתגרד, עלולים להכניס חיידקים אל תוך האזור הרגיש, ובכך לגרום לפצע.

על מנת להרגיע את המקום ניתן למרוח ג'ל אלוורה, אשר יוצר תחושת קירור נעימה באזור, או אפילו טלק, המקל על תחושת הגרד.

כדי להתגונן אל מול מתקפת היתושים הקיצית, אשר לעיתים לא עוזבת אותנו גם בחורף, יש לסגור את חלונות הבית בשעות הלילה. אם יש לכם אפשרות להוסיף רשת לחלונות הבית, מה טוב. מעבר לכך, יתושים אוהבים אזורים עם מים, על כן, מומלץ מאוד לא להשאיר ברזים מטפטפים.

ניתן לרכוש תכשירים שונים ברשתות השיווק, אשר מרחיקים את היתושים מלהתקרב אלינו, כמו משחות למריחה על הגוף, תרסיסים, טבליות, נוזלים הפועלים על חשמל ועוד.

עקיצות דבורים וצרעות

עקיצות של דבורים או צרעות הן עניין כואב למדי ולא נעים. בדרך כלל, בעונת הפריחה באביב, אנו עלולים להיתקל במספר רב של דבורים, אשר יוצאות מהכוורת למלא את חובתן הטבעית.

כולנו יודעים שדבורים נמשכות אל הצוף המתוק של הפרח, אך הן למעשה גם נמשכות למאכלים מתוקים, שתייה מתוקה, ריחות מתוקים, כמו בושם, ואפילו לבגדים צבעוניים שמזכירים להן פרחים.

דבורים וצרעות עלולים לעקוץ אותנו בשפת הים, בבריכה, או אפילו אם רק עברנו בגינה ליד שיח. העקיצה בדרך כלל מתנפחת ויוצרת תחושת צריבה עזה. דבורים וצרעות משאירות אחריהן עוקץ, אותו יש להוציא עם פינצטה. במידה וגיליתם כי העקיצה מתנפחת מאוד ומופיעות תופעות גופניות אחרות, יש לגשת לבדיקה אצל הרופא, שכן ייתכן ומדובר בתגובה אלרגית.

עקיצות פשפשים

חול בבית מביא איתו פשפשים או פרעושים, בעיקר אם יש לכם ילדים או חיות מחמד. כאשר יש מזיקים מסוג זה בביתכם, אתם עלולים לגלות כי הילד שמגרד נעקץ למעשה מפשפש או פרעוש. בשלב זה גם אתם עלולים להידבר ולהיעקץ.

פשפשים ופרעושים אוהבים לחות, טחב, צפיפות, מקומות מסתור חשוכים, שטיחים, סדינים ומגבות. בדרך כלל, לא נרגיש את העקיצה עצמה, אלא רק נראה את תוצאותיה בתצורת נקודות אדומות בשורה או בצפיפות, ותחושת גירוד לא נעימה.

מה עושים? סדר וניקיון. מלבד כיבוס המצעים, יש לשטוף במים רותחים את הרצפות, ולשאוב את השטיחים ואת הספות. במקרה של מתקפת פשפשים ופרעושים על הבית, יש להזמין כמובן איש הדברה מקצועי אשר ידאג לרסס את כל אותם האזורים שפשפשים ופרעושים אוהבים.

מידע נוסף על עקיצות מזיקים ניתן למצוא במדריך להכשת נחשים.