בישראל נפוצים מינים רבים של חרקים ומזיקים שונים, שאיש מאתנו לא רוצה לראות בביתו ובטח שלא בעסק שלו. הדברה לעסקים מיועדת לפתור בעיה זו ולשמור על העסק שלכם נקי ממזיקים שונים. הדברה לעסקים מותאמת במיוחד לצורכי העסק ומתאימה להיקף הדברה גדול, בסביבות מועדות לפורענות.

לעומת הדברה בבית הפרטי, הדברה לעסקים הינה מורכבת יותר, שכן ברוב המקרים מדובר בשטחים גדולים מאוד, או לחלופין בשטחים בהם עולה רמת הסיכון למזיקים – כגון עסקים בתחום המזון והמשקאות. ברגע שמתגלים מזיקים שונים בבית העסק, עולה בליבנו החשש מפני התפשטות חסרת מעצורים של המזיקים ופגיעה ממשית בבית העסק שלנו, מסיבה זו מומלץ לבצע הדברת מזיקים על בסיס קבוע, על ידי מדביר מוסמך ומנוסה, שיבטיח שבעיית המזיקים שלנו תהיה תחת שליטה מלאה.

סוגי הדברה לעסקים

בבתי עסק מסוגים שונים נפוצים סוגים רבים של מזיקים שעלולים להפריע לנו ולפעילותו התקינה של העסק. בין סוגי המזיקים הנפוצים בישראל ניתן לכלול תיקנים מזנים שונים, מכרסמים שונים, יונים, טרמיטים, חשופיות, יתושים, נמלים ומיני חרקים נוספים. הדברה לעסקים מותאמת בצורה מדויקת לסוג המזיקים שברצונכם לסלק, על ידי מדביר מקצועי ומוסמך ומבוצעת במגוון שיטות שונות, המותאמות גם הן לבית העסק וצרכיו.

בישראל נהוגות שיטות הדברה שונות, הנבדלות זו מזו ביעילותן וכן נבדלות במידת הרעילות שלהן. כיום, שיטות הדברה לעסקים שונות מבוצעות באמצעות חומרים ירוקים, שבטוחים לשימוש גם בעסקים של מזון ומשקאות. בין שיטות ההדברה הנפוצות בישראל ניתן למנות הדברה כימית, הדברה אלקטרונית, הדברה ירוקה, הדברה ביולוגית והדברה אורגנית – שנחשבת לבטוחה במיוחד.

הדברה לעסקים – מה חשוב לבדוק?

כאשר בוחרים את סוג ההדברה לעסקים, חשוב לקחת בחשבון גורמים שונים שעלולים להשפיע על העסק שלנו. כך למשל, חשוב לברר מהו פרק הזמן לאחריו אין להיכנס לעסק ולקבוע את ההדברה בצורה שתפגע מעט ככל הניתן בפעילות העסקית שלנו.

דבר נוסף שחשוב לבחון הוא מידת בטיחות ההדברה בעסק שלנו ומהם אמצעי הזהירות שעלינו לנקוט לאחר ההדברה. כך למשל, אם מדובר בעסק מזון, חשוב לבחור בהדברה בטוחה ככל הניתן ולוודא שכל המשטחים והכלים שנעשה בהם שימוש להכנה והגשה של מזון יטופלו כראוי לפני ואחרי ההדברה.

אם מדובר בעסק המטפל על בסיס קבוע בילדים קטנים או חיות מחמד, חשוב לברר עם המדביר את מידת הרעילות של חומרי ההדברה, לבחור בחומרים בעלי הרעילות הנמוכה ביותר ולהישמע בקפידה להוראותיו של המדביר בנוגע לטיפול במקום אחרי ההדברה.

יש לכם עסק? חשבתם על רעיון לעריכת אירוע חברה?

הדברה לעסקים – בחירת מדביר

הדברה לעסקים איננו עסק לחובבנים, ועל מנת להבטיח שתתבצע בעסק עבודה יסודית, טובה וכזו שתחזיק מעמד לאורך זמן, חשוב לבחור בשירותיו של מדביר מקצועי, מיומן ומוסמך. מומלץ לבדוק מספר מדבירים מומלצים ולבחור במדביר בעל הניסיון הרב ביותר בתחום הדברה לעסקים.

כמו כן, במרבית המקרים המדביר ייתן אחריות מסוימת על עבודתו, יש לקחת בחשבון שתקופת האחריות שניתנת לעסקים הינה קצרה משמעותית מזו הניתנת לבתים פרטיים, ומומלץ לבחור במדביר שייתן תקופת אחריות ארוכה ככל הניתן על עבודתו.

הכנת הבית להדברה חשובה – כאשר המדביר מגיע, חשוב להראות לו כל מוקד בעייתי שנתקלנו בו ולהצביע על מקומות כניסה אפשריים, כגון פתחי ביוב, חורים בקירות ותקרות אקוסטיות וכדומה, על מנת לאפשר למדביר לבצע את עבודתו בצורה הטובה ביותר. לבסוף, על מנת לשמור על עסק נקי ממזיקים, חשוב להקפיד על ניקיון יסודי של העסק בתדירות גבוהה, סילוק ערמות פסולת המהוות מסתור למזיקים רבים ומניעת הצטברות לחות בפינות חשוכות.

לאחר ביצוע ההדברה תאמו עם חברת ניקיון העסק שלכם לשיטפה ולניקיון יסודיים.

ראו גם:

מחפשים חברת ניקיון לעסק?