הדברת קרציות לחיסול מוחלט של המזיק – שירות בפריסה ארצית רחבה

יש אנשים שטועים לחשוב שקרציות הן חרקים, אך למעשה הן שייכות למחלקת העכבישנים, והן טפילים שניזונים מדם של בעלי חיים ובני אדם. מדובר ביצור שעלול להיות מסוכן מאוד, מכיוון שהקרציה מעבירה מחלות, ולכן אם התגלו אצלכם קרציות בבית או בגינה, אתם חייבים להזמין הדברת קרציות בהקדם.

אנחנו בחברת מחסל החרקים נגיע אליכם תוך פחות משעה ונחסל באופן מוחלט את כל הקרציות שהתגלו, וגם אלו שמסתתרות, כי תאמינו לנו – יש לא מעט.

 

ריסוס נגד קרציות בבית ובחצר – ללא ריח

הדברה בטוחה שלא מהווה סכנה לבריאותכם

רישיון המשרד להגנת הסביבה

שירות בזמינות מידית – 24/7

עובדים בכל הארץ – מחירים הכי זולים

 

לבירורים והצעת מחיר חייגו עכשיו:

053-350-5746

 

הדברת קרציות

 

סוגי קרציות שיש בישראל

קיימים מספר סוגים של קרציות, ולא כל קרציה תוקפת כל סוג של חיה. יש כאלה שמעדיפות כלבים, ואילו אחרות נמשכות יותר לבהמות, אך באופן כללי נהוג לחלק את הקרציות ל-2 סוגים: קשות ורכות.

מאפיינים קרציות רכות (Argasidae) קרציות קשות (Ixodidae)
מראה גוף מקומט, והפה מוסתר מתחת לגוף. רואים את הפה, ויש להן פלטה קשיחה על הגב.
דפוס אכילה ניזונות במהירות ומתנתקות מהגוף לאחר שסיימו. ניזונות לאט ונשארות מחוברות לגוף שהן מוצצות ממנו את הדם.
אזור מחייה מערות, קני ציפורים ומאורות של בעלי חיים. יערות, חורשות, מדשאות ושיחים.
תקופת פעילות כל השנה. אביב וקיץ.
רבייה הנקבה מטילה ביצים מספר פעמים לאורך חייה. הנקבה מטילה ביצים פעם אחת לאחר שניזונה, ואז מתה.
משך החיים עד 16 שנה. 2-3 שנים.
העברת מחלות עלולות לגרום לקדחת חוזרת אנדמית (קדחת המערות). עלולות לגרום למחלת ליים, ועקב כך לדלקת קרום המוח או דלקת שריר הלב.

 

איך נראית קרציה?

מצאתם חרק בגינה או על הגוף של הכלב ואתם חוששים שזה עלול להיות קרציה? הנה כמה סימנים שיראו לכם איך לזהות אותה והאם המזיק שגיליתם זה אכן קרציה:

* גודל: יכולה להיות קטנה כמו ראש של סיכה או גדולה כמו ענב.

* צורה: בדרך כלל שטוחה ואליפטית כשעוד לא ניזונה, אך היא נהיית עגלגלה יותר אחרי שניזונה.

* צבע: יכולה להיות שחורה, חומה, חומה-אדמדמה או אפורה-לבנה. ככל שהיא נפוחה יותר, כך היא תהיה כהה יותר.

* גוף: אין הפרדה מסוימת וברורה לעין בין הראש לבין הגוף, אך יש לה 8 רגליים והיא די דומה לעכביש.

 

האם עקיצת קרציה מסוכנת?

קרציה שעקצה בהחלט יכולה להיות מסוכנת, מכיוון שהיא יכולה להעביר מחלות לאדם ולבעלי חיים, כולל דלקת קרום המוח, שעלולה לגרום למוות עקב סיבוכים שנובעים ממנה. עם זאת, חשוב לציין שרוב הקרציות אינן מעבירות מחלות, והעקיצה שלהן אפילו לא כל כך כואבת, אך היא כן יכולה לגרד. יתכן גם שתהיה לכם תגובה אלרגית לעקיצה.

 

מה עושים אם יש קרציה על הגוף?

אם נעקצתם על ידי קרציה, אתם חייבים להסיר אותה מהגוף ובמהירות, כי כל עוד היא תקועה על הגוף שלכם, אתם נמצאים בסכנה לפתח מחלה. ההמלצה היא לגשת לרופא שיעשה זאת עבורכם, וכך זה נעשה:

1. הסרת הקרצייה: יש לתפוס את הקרציה עם פינצטה כמה שיותר קרוב לעור ולמשוך אותה ישירות מעלה מהעור, בלי לסובב או לנענע אותה.

2. חיטוי העור: אחרי שהקרצייה הוסרה, יש לחטא את אזור העקיצה עם אלכוהול, יוד או סבון ומים.

3. היפטרות מהקרציה: אל תמעכו אותה כי נוזלי הגוף שלה עלולים להעביר מחלות בעצמם. במקום, אפשר להטביע אותה באלכוהול, לאטום אותה היטב בתוך נייר דבק ולזרוק לפח, או פשוט לזרוק לאסלה ולהוריד עליה את המים.

4. מעקב אחרי מצבכם: אם במהלך השבועות הבאים אתם מפתחים תסמינים כמו פריחה, חום גבוה, תחושת עייפות מוגברת או תסמינים כלליים של שפעת, מומלץ מאוד לפנות לרופא ולציין שנעקצתם על ידי קרציה.

 

באילו חומרי ריסוס נגד קרציות בגינה משתמש מדביר?

יש שני תכשירים שמאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה ושניתן להדביר בעזרתם ביעילות את הקרציות שבגינה:

√ למבדה סטאר: תרחיף מיקרוקפסולרי פרתירואידי מבית רימי שמכיל 9.7% למבדה סיהלוטרין ומים. התכשיר יעיל גם נגד פשפש המיטה, פרעושים, תיקנים ונמלים.

√ סנטור: תחליב שמן במים פרתירואידי מבית אדמה אגן שמכיל גם כן 9.7% למבדה סיהלוטרין ומים. התכשיר הזה יעיל גם נגד פשפשים, תיקנים, פרעושים ונמלים, אך החומר הזה מומלץ יותר לצורך הדברת קרציות בחצר, מאחר שהוא יעיל גם נגד יתושים וזבובים.

 

איך למנוע קרציות בחצר?

אחרי ההדברה, מומלץ לתת לחומר הריסוס קצת זמן לעבוד, ולאחר כשבוע תוכלו לבצע את הפעולות הבאות כדי למנוע הגעה נוספת של קרציות:

√ כסחו את הדשא: ככל שהדשא שלכם יהיה קצר יותר, כך יהיה פחות צל לקרציות, וזה מצוין, כי הן לא אוהבות סביבה יבשה וחמה.

√ היפטרו מעשבים שוטים: גם עשבייה, כמו הדשא, יכולה לספק לקרציות מקומות מסתור, ואף להגביר את הסיכויים שייצמדו לבגדים שלכם או יעקצו אתכם ואת בעלי החיים שלכם. נוכל להדביר עבורכם עשבים שוטים אם יהיה בכך צורך.

√ הזמינו הדברה מדי שנה: הקרציות יכולות לחזור מדי שנה, והדרך הבטוחה ביותר לוודא שלא יהיו שום קרציות בחצר שלכם היא להדביר את החצר מדי שנה ולקראת העונות החמות.

 

למה יש לכם קרציות בבית?

קרציות בדרך כלל לא נכנסות לבית שלכם סתם כך, אלא מישהו מכניס אותן הביתה. זה יכול להיות הכלב או החתול שלכם, ואפילו אתם בעצמכם, מכיוון שהן יכולות ״לרכב״ על הנעליים או על הבגדים שלכם אם למשל שכבתם על דשא שהיו בו קרציות. אם מצאתם קרציה בבית, הזמינו מיד מדביר קרציות שייפטר ממנה כמו שצריך ומכל קרציה אחרת שעלולה להיות בבית או בסביבתו.

 

האם חייב לבצע ריסוס נגד קרציות בבית?

אם הדברנו קרציות בחצר, ישנה סבירות מסוימת שיהיו גם קרציות בבית. ההמלצה שלנו היא כמובן לבצע הדברה יסודית, אך אם תעדיפו שלא לעשות ריסוס נגד קרציות בבית, נמליץ בכל זאת שתכניסו למכונת הכביסה כל בגד ששהיתם איתו בחוץ, ותפעילו אותה על החום הגבוה ביותר שבטוח לסוג הבד למשך 10 דקות לפחות. זה יבטיח שתהרגו את הקרציות שעלולות להיות על הבגדים שלכם.

 

כמה עולה הדברה נגד קרציות?

עלות הדברת הקרציות מתחילה ב-250 ש״ח, ותלויה בעיקר בגודל השטח שצריך להדביר, מאחר שככל שמדובר בשטח גדול יותר, כך צריך להשתמש ביותר חומר הדברה. אפשר לצפות שאם יש קרציות בבית טיפול בהן ייקר גם כן את המחיר, אולם לאו דווקא באופן משמעותי. גם כאן זה תלוי בגודל הבית והשטח שצריך להדביר. תוכלו לקבל מאיתנו הצעת מחיר כבר עכשיו ובחינם!