הדברה ירוקה – לחיסול מזיקים באופן בטוח וידידותי לסביבה

מצד אחד, כשיש בדירה או בעסק נמלים, תיקנים, פרעושים ושאר חרקים מזיקים, יש רצון טבעי לסלק אותם. מצד שני, יש גם חשש שההדברה תחשוף את בני הבית או העובדים לחומרים בעייתיים. הפתרון הוא הדברה ירוקה, ובהמשך העמוד תמצאו תשובות לכל השאלות שאנחנו תמיד נשאלים: מה זה בעצם, איך מדבירים בשיטה הזו נמלים, איך נפטרים מג'וקים בלי נזקים, מתי אפשר לחזור הביתה, מהי העלות של השירות ועוד.

 

הזמינו הדברה בשיטה ירוקה ללא ריח

שימוש בחומרי הדברה ידידותיים לסביבה

רישיון המשרד להגנת הסביבה

ביצוע הדברות ירוקות בבית, בגינה או בעסק

שירות בפריסה ארצית רחבה

 

לבירורים והצעת מחיר שאסור לפספס חייגו:

053-350-5746

הדברה ירוקה

מה זה הדברה ירוקה בעצם?

השאלה המתבקשת הראשונה היא כמובן מה זה הדברה ירוקה בעצם ומה ההבדל בינה לבין שיטות הדברה אחרות. כולנו יודעים שהמונח "ירוק" מסמל ידידותיות לסביבה, ולכן גם לבני אדם, אבל מה הכוונה בהקשר של הדברה?

התשובה היא שמדובר בהדברה הידידותית ביותר האפשרית וכתוצאה מכך רמת הסיכון הופכת למזערית ובעצם אפסית. שיטת הדברה זו לא עושה שימוש באמצעים המערבים חומרים כימיים. במקרים מסוימים, ישנו שימוש בחומר כימי בהדברה ירוקה, אך מדובר יהיה בכימיקלים שמיועדים ספציפית להשמיד מזיקים מסוימים בלבד, ואין בהם להזיק לבני האדם או לבעלי חיים (שאינם הגורם המזיק).

מימוש ההבטחה של ה"ירוקה" כולל 3 מרכיבים עיקריים:

1. אנחנו נעזרים בשיטות מתקדמות שונות ובהן למשל פיתיונות, מלכודות ואמצעי הרחקה – כדי להפחית את השימוש בריסוס ככל האפשר.

2. אנחנו משתמשים בחומרי הדברה מתקדמים ולא בדור הישן שמבוסס על זרחן אורגני.

3. אנחנו נמנעים מריסוס באזורים מסוימים שבהם נדרשת רמת בטיחות מרבית (למשל ליד המיטה).

 

איזו שיטה יעילה יותר – הדברה ירוקה או הדברה כימית?

בעבר היה מקובל לחשוב כי ההדברה הירוקה אינה יעילה כמו שיטת ההדברה הקונבנציונאלית – הדברה כימית המבוססת על שימוש ברעלים ובכימיקלים. אולם כיום נושא ההדברה הירוקה פורח ויותר ויותר מבינים שניתן להשיג את אותן התוצאות של ההדברה המסורתית גם באמצעות הדברה ירוקה.

מעבר לתוצאות המושגות, להדברה ירוקה יתרון אחד משמעותי ובולט – היא לא פוגעת בבריאותם של הנוכחים בסביבה המודברת.

בהדברה כימית יש פוטנציאל לפגיעה כזו, שכן הסכנה בחומרי הדברה הרגילים היא בעיקר רמת הרעילות הגבוהה, בגינה אסור לשהות בחלל בו התבצעה ההדברה. יתרה מכך, להדברה הכימית נלווים גם ריחות חריפים ולא נעימים. בהדברה ירוקה או שלא נעשה שימוש בכימיקלים או שהיא משתמשת בחומרים בעלי רעילות נמוכה מאוד ולא מלווה בריחות לא נעימים.

אם למנות חסרון נוסף של חומרי ההדברה הקונבנציונליים, הרי שהנטייה שלהם לחלחל אל תוך האדמה או דרך פתחי הביוב, להגיע אל מי התהום ולזהם אותם ברמה קשה, היא הרסנית ביותר כלפי הטבע והסביבה שלנו. לעומתם, לחומרי ההדברה הירוקים יש נטייה להתפרק לאחר שהשלימו את עבודתם וכך חומרים רעילים אינם מחלחלים אל האדמה ומי התהום ואינם מזהמים אותם.

 

איך מבצעים הדברה ירוקה לנמלים?

הנמלים הן כידוע בעל חיים חברתי מאוד. המפתח להישרדות ולשגשוג שלהן הוא הלכידות החברתית וחלוקת התפקידים הברורה והיעילה. זהו גם המפתח למניעת מטרד אצלכם בבית או בעסק, גם בלי ריסוס – בשיטה ידידותית לסביבה: מדביר מיומן יפזר פיתיונות זעירים בצורת ג'ל במקומות שונים בבית. הג'ל שבו משתמשים להדברת נמלים מכיל חומר רעיל עבורן, ולכן אחרי שהנמלים ייקחו אותו אל הקן והמלכה תאכל ממנו היא תמות.

ברגע שהמלכה מתה, גם הנמלים שלא אכלו את הפיתיון הרעיל ונשארו החיים יעזבו את הקן, ולא יגיעו יותר אליכם. הדגש העיקרי הוא לפזר את הפיתיונות בנקודות מדויקות, על מנת להבטיח שתוך זמן קצר ככל האפשר הבעיה תיפתר. עוד כדאי לציין לגבי הדברה ירוקה לנמלים שהיא לא מסוכנת לחיות מחמד.

 

הדברה ירוקה לתיקנים – מקסימום יעילות

במקרה של תיקנים, שיטת הפעולה תלויה בסוג התיקנים – אמריקאים (אלה השחורים הגדולים שלפעמים גם מצליחים להתעופף ברחבי הבית) או אלה הגרמנים (הבהירים הקטנים שמסתובבים במטבח).

הדברת תיקנים אמריקאים תתבצע בדרך כלל בריסוס. איך בכל זאת הופכים את ההדברה לירוקה? אנחנו משתמשים בפירתרואידים. פירתרואידים הם תרכובות אורגניות שמדמות חומר בשם פירתרין שמופרש ע"י צמח החרצית כדי להרחיק חרקים לא רצויים. הפירתרואידים יעילים מאוד ולכן הם תחליף מצוין לזרחן אורגני שבו היה נהוג להשתמש בעבר עד שהוא התגלה כמסוכן. כמו כן תקבלו מאיתנו הנחיות מפורטות לגבי ההתנהגות לפני ואחרי ההדברה כדי למנוע נזקים.

כשהמטרה היא הדברה ירוקה לתיקנים גרמנים, ניתן להשתמש בפיתיונות ג'ל ו/או במלכודות דבק. פריסה נכונה של פתרונות אלה מספקת מענה אפקטיבי לבעיה, ונחסך הצורך בריסוס המטבח. שימו לב: בגלל שתיקנים גרמנים נחשבים קשים מאוד לחיסול, במידת הצורך נגיע אליכם לעוד ביקור, ללא תשלום נוסף על הדברת ג'וקים, כדי שהמטבח יהיה נקי לגמרי מהחרק הזה.

 

הדברה ללא ריח וללא תופעות לוואי לא נעימות – כל השיטות

בנוסף לשיטות שפורטו עד עכשיו, מדבירים ירוקים משתמשים בעוד טכניקות מתקדמות כדי לחסל חרקים ומזיקים גם בלי כימיקלים מסוכנים שמשאירים ריח בלתי נסבל באזור אותו מדבירים. למשל, מלכודות – גם מלכודות כלוב לעכברים כדי שלא יהיה צורך לפזר רעל וגם מלכודות דבק שמפיצות פרומונים, מושכות אליהם חרקים (ובפרט חרקי מזון) וכך מנטרלות אותם. כמו כן יש אמצעי הרחקה אלקטרוניים וגם פתרונות ביולוגיים שמיועדים בעיקר לשטחים החקלאיים.

בהקשר של חיסול חרקים בבית או במשרד, השיטות הירוקות מבטיחות הדברה ללא ריח דוחה ותחושה לא טובה. עוד יתרון הוא שניתן להיכנס למקום כבר כשעה אחרי הריסוס (לאוכלוסיות רגישות מומלץ להמתין מעט יותר).

 

הדברה ירוקה מחיר הוגן ותמורה מלאה לכסף – רק אצלנו

יש חברות שממתגות את עצמו כ"ירוקות" כדי לייקר את המוצרים והשירותים שלהן. במקרה של מחסל החרקים המצב שונה לגמרי: מחיר הדברה ירוקה אצלנו הוא אטרקטיבי מאוד, ובמיוחד כשלוקחים בחשבון את התועלת הרבה.

בנוסף תקבלו מאיתנו אחריות מלאה על ההדברות שאנחנו מבצעים וכאמור יש מקרים שבהם נגיע לביקור נוסף ללא תוספת תשלום כדי לוודא שאין אצלכם שום חרק לא רצוי. העלות ההתחלתית של ההדברה הירוקה היא 200 ש"ח – להצעת מחיר מותאמת אישית אליכם, בהתאם לסוג החרקים שצריך לחסל ולגודל השטח מוזמנים לפנות אלינו.

 

הדברה ירוקה המלצות נוספות

כחלק מהמחויבות שלנו למצוינות בשירות מכל הבחינות, יש לנו לגבי הדברה ירוקה המלצות נוספות שיעזרו לכם להתמודד בהצלחה עם סוגי חרקים שונים.

קודם כל יש מספר שיטות סבתא שיכולות להתגלות כיעילות: למשל נענע בגינה דוחה זבובי פירות, ותבלינים כמו קינמון או פלפל שחור מרחיקים נמלים. המלצה שנייה היא להקפיד על ניקיון ובפרט במטבח. שאריות מזון וגם מאכלים חשופים מושכים אליהם ג'וקים, נמלים, זבובים ועוד חרקים.

עוד טיפ הוא לשטוף את הרצפה עם מים שהוספתם להם מעט חומץ הדרים. רשתות לחלונות מונעות כניסת מעופפים למיניהם. בכל מקרה יישום הטיפים לא מהווה תחליף להדברה מקצועית – של מדביר עם רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה שיודע לחסל מזיקים בשיטות המתקדמות ביותר והבטוחות ביותר.