הדברת פשפשים מכל הסוגים בשיטות חדשניות, יעילות ובטוחות

פשפשים הם חרקים שמגיעים בשלל צורות, צבעים וגדלים, ולרוב הם אינם מזיקים, זאת למעט פשפש המיטה הידוע לשמצה. ובכל זאת הם עלולים להוות מפגע אסתטי או אף לפגוע ביבול שאתם מגדלים, וסביר להניח שהייתם מעדיפים להיפטר מהם ולא להיתקל בהם כלל.

בין אם נדרשת לכם הדברת פשפשים בבית או בשטח חקלאי, מחסל החרקים הוא הכתובת שלכם, ובינתיים בואו ללמוד על סוגי הפשפשים, שיטות ההדברה שלנו והמחירים שאנחנו גובים על השירות.

 

סובלים מפשפשים?

הזמינו מדביר פשפשים מוסמך

רישיון המשרד להגנת הסביבה

הדברה מקצועית ב-3 שלבים כולל קיטור

טיפול בפשפשים בבית מלון, דירה, מזרון…

הגעה מהירה לכל מקום בארץ

 

למידע נוסף והזמנת מדביר חייגו:

053-350-5746

הדברת פשפשים

 

סוגי פשפשים שנפוצים בישראל

בארצנו הקטנטונת יש כ-700 סוגים שונים של פשפשים (Heteroptera), אך יש כמה שמוכרים יותר מאחרים, במיוחד למדבירים.

סוגי הפשפשים בארץ תיאור הפשפש מקום מחייה עיקרי
פשפש המיטה (Cimex lectularius) קטן מאוד, בעל צבע חום-אדמדם, פעיל בלילה ועוקץ בני אדם. מזרנים, מיטות ורהיטים.
סרחנים (Cydnidae) חרקים בצורת מגן שמשחררים ריח מסריח. גינות (ביישובים וקיבוצים) ושטחי חקלאות.
תריסית ירוקה / פשפש ירוק / חומייני ירוק (Nezara viridula) פשפש גדול בעל גוף ירוק ו-3 יבלות לבנות בבסיס המגנית שעל הגב שלו. שטחי חקלאות.
תריסית הצלף (Stenozygum coloratum) פשפש שחור עם עיטורים צהובים, אדומים ולבנים על גופו. שטחי חקלאות.

 

איך נראים פשפשים?

הפשפשים הם תת סדרה שלמה שכוללת בתוכה חרקים רבים ושונים, חלקם חיים על היבשה ויש כאלה שגם חיים על פני או מתחת למים. לכן לפשפשים אין מראה אחיד, וכל אחד הוא מיוחד, אולם המאפיין הזהה לרובם הוא שיש להם כנפיים שעשויות מחלק מוקשה בבסיסן וממברנה בקצותיהן, זאת בניגוד לחיפושיות, להן יש כנף שעשויה ממקשה אחת. בזמן מנוחה הכנפיים של הפשפשים מונחות זו על זו וחושפות מגן קטן בבסיס שלהן, כשגם זה סימן זיהוי לפשפשים.

 

מאיפה מגיעים הפשפשים לבית?

לפשפשים יש אזורי מחיה שונים ומגוונים, והם יכולים להגיע לביתכם ב-2 דרכים עיקריות:

1. מחיה בקרבה לשטח חקלאי: הפשפשים יכולים להגיע מבחוץ אם יש שטח חקלאי או גינה גדולה מאוד לצד הבית בקיבוץ או ביישוב.

2. בתי מלון ואכסניות: אם יש לכם פשפשים במזרון, רוב הסיכויים הם שהבאתם אותם איתכם ממקום שבו נפשתם. הם נצמדו לבגדים ולמזוודות שלכם ובאו איתכם הביתה.

 

האם פשפשים בגינה יכולים להיות המקור לפשפשים בבית?

בדרך כלל הפשפשים היחידים שתפגשו בבית הם פשפשי מיטה, ואמנם יכולים לחיות בגינה שלכם פשפשים מסוגים מסוימים, אך אלו לא יהיו הסוגים שחיים בבית. פשפשים בבית יתקשו מאוד למצוא מזון שמתאים להם, זאת אלא אם כן הם טפילים, והיחידים שעונים להגדרה זו הם פשפשי המיטה.

 

האם ריסוס פשפשים יפתור את הבעיה?

בשטחים חיצוניים יהיה ניתן לרסס את האדמה שהפשפשים חיים בה, אולם עושים זאת רק במקרים חמורים מאוד, וזו שיטה יעילה שמסייעת לפתור את הבעיה בהצלחה. ריסוס נגד פשפשים בבית לעומת זאת יהיה לא כל כך יעיל פשוט מכיוון שפשפשי המיטה עמידים בפני חומרי הדברה שבטוחים לשימוש, ואיננו מעוניינים לרסס לכם את המיטה שלכם לשווא.

 

אם ריסוס פשפשים עלול להיות לא יעיל – איך מחסלים אותם?

השיטה הנכונה להתמודד עם פשפשים ללא ריסוס נגד חרקים היא בעזרת קיטור ואדים – כן, פתרון פשוט שאכן עושה את העבודה. החום הלוהט של הקיטור משמיד את הפשפשים במגע, ויש לו יתרון נוסף חשוב על פני ריסוס פשפשים – ניתן להשתמש בו ללא חשש על כל חלקי המיטה.

 

למה מדביר פשפשים עדיין יבחר לרסס את הבית?

חומר ההדברה שבו כן יעשה שימוש הוא לא תרסיס רעיל רגיל, אלא חומר מווסת גדילה, ויישומו הוא שלב חשוב בתהליך ההדברה. הקיטור אמנם יסייע לנו להכחיד את הפרטים הבוגרים, אך אפילו בעזרתו יהיה קשה מאוד להגיע לכל חריץ שיתכן כי הפשפשים הטילו בו ביצים. על כן אנחנו מרססים חומר נגד פשפשים בבית שמטרתו להיטמע בגופם של הפשפשים הצעירים שיבקעו מהביצים ולמנוע מהם את האפשרות להתפתח לחרקים בוגרים ועל ידי כך להתרבות.

 

כל כמה זמן צריך להזמין הדברה נגד פשפשים?

תדירות ההדברה היא אינה קבועה, ותלויה בגורמים רבים ושונים, ביניהם:

√ חומרת הנגיעות: בשטחים חקלאיים, ככל שהנגיעות הייתה גדולה יותר, כך יש סבירות גדולה יותר שיחזרו הפשפשים לאחר זמן מה.

√ סוג הפשפש: במקומות מסוימים, למשל בבתי מלון, רצוי להזמין הדברת פשפשים לפחות אחת לשנה כדי לוודא שהבעיה לא תצא מכלל שליטה.

√ יעילות הטיפול הקודם: אם נראה כי הטיפול שנעשה בפשפשים היה מוצלח רק באופן חלקי, והם חזרו לאחר זמן מה, זה סימן לכך שאתם צריכים להזמין הדברה בשנית, שלרוב תהיה כלולה בתקופת האחריות.

 

איך יודעים שצריך להזמין מדביר פשפשים?

1. אתם רואים פשפשים: זה הסימן הברור ביותר לכך שיש בעיה. למעשה, אם אתם יכולים לראות את הפשפשים, אתם יכולים להיות בטוחים שזה רק אחוז קטן מאלו שמסתתרים, ויש עוד הרבה יותר.

2. תסמינים פיזיים: במקרה של פשפשי מיטה, עליכם להזמין מדביר פשפשים אם אתם מתעוררים עם מקבצי עקיצות על הגוף שאינכם מבינים מה המקור שלהן.

3. ראיות לפשפשים: החרקים האלה משאירים אחריהם צואה, נשלים, ובמקרים מסוימים גם ריח מסריח. כל אלו הם סימנים לכך שחיים פשפשים באזור.

 

כמה עולה ההדברה לפשפשים?

עלות ההדברה מתחילה ב-400 ש״ח, אולם חשוב לציין כי הדברת סרחנים למשל זולה יותר מהדברת פשפשי מיטה. למעשה, טיפול בפשפשים במיטה הוא היקר ביותר, מכיוון שהוא מערב מספר שיטות הדברה ומצריך השקעת מאמץ וזמן רבים יותר מהמדביר, כשלעיתים אף נדרשים מספר ביקורים. באופן כללי, גם רמת הנגיעות וגודל השטח המודבר ישפיעו על המחיר, למשל הדברה לדירה שלמה תעלה יותר מהדברה לאחד אחד.