הדברת עכבישים – תנו למומחים לטפל לכם בבעיה

העכבישים הם אחד מסוגי החרקים הנפוצים ביותר בעולם. הייחוד שלהם הוא כמובן הקורים שהם טווים כדי ללכוד את הטרף שלהם. למרות שבפעולה זו הם מצמצמים את אוכלוסיית החרקים בבית, בכל זאת הם אורחים לא רצויים, וכדי להיפטר מהם נדרשת הדברת עכבישים מקצועית. אצלנו בחברת מחסל החרקים תוך דקות ספורות תמצאו מדבירים מומלצים שמכירים את כל סוגי העכבישים הנפוצים בישראל והדרכים היעילות ביותר לטפל בהם!

 

ריסוס לעכבישים כולל טיפול מונע

הדברה נגד עכבישים ללא ריח 

אפשרות לחזור הביתה זמן קצר לאחר ההדברה

לכידת עכבישים ארסיים בבית או במשרד

שירות בפריסה ארצית רחבה

 

לבירורים והצעת מחיר שאסור לפספס חייגו:

053-350-5746

הדברת עכבישים

 

מה עושים עם עכבישים בבית?

אם גיליתם אצלכם בבית עכבישים, יש לכם שתי אפשרויות:

1. לנסות להתמודד לבד עם הבעיה.

2. להזמין חברת הדברה שתטפל בבעיה באופן מקצועי.

הדרך הראשונה חוסכת לכם כמובן כסף, אבל חשוב לקחת בחשבון שאם ראיתם עכביש אחד או מספר עכבישים, קרוב לוודאי שיש עוד אחרים – שמסתתרים, ורק מדביר מנוסה יאתר אותם וידביר גם אותם. כמו כן כדאי לדעת שלעכבישים יש יכולת לנוע במהירות רבה מאוד, ובתנועות לא צפויות (בזכות הקורים שלהם), ולכן הם מצליחים להתחמק במקרים רבים מניסיונות הדברה לא מקצועיים.

בכל מקרה אסור לנסות למעוך עכביש. הסיבה היא שהמעיכה עלולה לגרום להופעת מאות עכבישים זעירים שיתפזרו ברחבי הבית כך שהמפגע רק יחמיר. הדברה מקצועית כוללת ניטור ואז ריסוס נגד עכבישים.

 

ריסוס נגד עכבישים – דגשים חשובים

כשמרססים בית או כל חלל אחר נגד ג'וקים ונמלים הריסוס הוא בעיקר על הרצפה בהתאם לאופי התנועה של חרקים אלה. לעומת זאת ריסוס עכבישים מתבצע גם על הקירות, ובגובה, בהתאם למקומות שבהם מתגלים עכבישים. מדביר מנוסה ירסס גם מקומות שבהם אין עכבישים נראים לעין כדי להקדים תרופה למכה, ובאופן כללי יטפל בכל האזורים האהובים על העכבישים.

לפני הריסוס חשוב להכין את הבית: להרחיק רהיטים מהקירות כדי שאפשר יהיה להשלים את ההדברה בלי עיכובים מיותרים, ולוודא שאין פריטים חשופים לחומר ההדברה (כלי אוכל, מזונות שונים, כלי המים של הכלב או החתול, מברשות שיניים וכו'). בכל מקרה תקבלו מאיתנו הנחיות מפורטות לפני ההגעה.

 

מה עוד כוללת הדברת עכבישים?

המרכיב העיקרי בשירות של חברת הדברה מקצועית הוא ריסוס. בנוסף תקבלו ייעוץ מקצועי מקיף כדי למנוע הגעת עכבישים בעתיד (חומר ההדברה מחזיק מעמד בדרך כלל בין 3 ל-6 חודשים. ניתן כמובן לאחר מכן לבצע שוב הדברה נגד עכבישים אבל בכל מקרה כדאי תמיד גם לנקוט בצעדי מנע, כדי למנוע מראש את היווצרות הבעיה).

בחלק מהמקרים נמליץ לכם על הדברה נגד חרקים נוספים. הסיבה לכך היא שעכבישים ניזונים מחרקים, וברגע שמחסלים את אוכלוסיית העכבישים, התוצאה עלולה להיות הופעת חרקים אחרים.

 

עכבישים קטנים בבית? יש לנו פתרון!

רוב העכבישים לא מסוכנים לבני אדם. גם עכביש ארסי יעקוץ רק כשהוא מרגיש מאוים, ואילו העכבישים הלא ארסיים עסוקים בשלהם ולא מתעניינים בנו. למרות זאת יש לא מעט בני אדם עם ארכנופוביה – פחד לא רציונלי מעכבישים. עבורם החיים בבית שיש בו עכביש הם חוויה קשוחה, ואם חלילה מתגלים שלל עכבישים קטנים על התקרה או בכל מקום אחר, התוצאה היא כבר סיוט של ממש.

במקרים אלה, העכבישונים ימצאו להם מקומות מסתור רבים בכל פינה: במגירות של המטבח, בחריצים בקירות, בסדקים זעירים ועוד. הדברה היא הפתרון היחיד שמנקה את הבית באופן אפקטיבי מכל העכבישים.

 

מדביר עכבישים – עם רישיון, ניסיון ויושרה 

כשמחפשים מדביר לטיפול בבעיית העכבישים חשוב קודם כל לוודא שיש לו רישיון (תקף, מן הסתם). הרישיון שמונפק ע"י המשרד להגנת הסביבה מעיד על שימוש בחומרי הדברה שקיבלו את כל האישורים ההכרחיים, ובאופן כללי על עבודה בהתאם לכל הנהלים העדכניים. בנוסף כדאי להעדיף מדבירים עם ניסיון שמכירים היטב את העכבישים ולכן יבצעו את ההדברה ביעילות מרבית. יושרה היא עוד מרכיב חיוני בשירות שמתאפיין מטבעו ברגישות. כשאתם מזמינים מדביר עכבישים דרכנו, אתם יכולים לסמן V על כל 3 הסעיפים!

 

מתי צריך להזמין לוכד עכבישים ולא מדביר?

במצבים מסוימים תתבצע פעולת לכידה ולא הדברה. באופן טבעי לכידה היא לא אופציה רלוונטית כשיש כמות גדולה של עכבישים, אבל מדובר על עכביש בודד, או מספר מצומצם של עכבישים – אפשר גם לתפוס אותם במקום לרסס את הבית.

סיבה אחת לכך היא רגישות לחומרי הדברה – כשבוחרים בלכידה במקום בריסוס, אין חשיפה לכימיקלים מזיקים. למעשה גם מי שלא רגיש לכימיקלים אבל מעדיף שלא להיחשף אליהם יעדיף במקרים רבים להזמין לוכד עכבישים. עוד סיבה אפשרית היא הרצון להימנע מהרג בעל החיים. לכידה מאפשרת להעביר את העכביש לשטח פתוח, כמובן הרחק מהבית שלכם, על-מנת שיחיה שם את חייו. בגלל היכולת של העכביש לנוע במהירות ובתנועות לא צפויות, נדרשת מיומנות גבוהה בלכידה.

 

האם יש כזה דבר קן עכבישים?

בניגוד לנמלים, טרמיטים, דבורים וצרעות, העכבישים אינם חברתיים. תיתכן כמובן אוכלוסייה גדולה יחסית של עכבישים בבית, אבל אין להם לרוב קן וכל אחד מהם יטווה קורים במקום אחר. בהתאם טיפול בעכבישים מחייב קודם כל ניטור יסודי של כל החדרים כדי לאתר את כל העכבישים, ואי אפשר להשתמש בפתרונות שמתאימים לחרקים שחיים בקינים (למשל פיזור פיתיונות עם רעל מתוך ידיעה שהפועלות יביאו אותם לקן ושם כולם יאכלו מהם וימותו).

 

סוגי עכבישים ארסיים – מידע חיוני

החוקרים מכירים קרוב ל-50,000 סוגי עכבישים שונים, ומעריכים כי יש עוד הרבה יותר. בישראל חיים כמה מאות סוגי עכבישים (השם הרשמי הוא "עכבישאים", והם לא מוגדרים כחרקים בגלל שמבנה הגוף שלהם שונה מהותית מזה של חרקים). רוב העכבישים לא ארסיים, אבל יש גם מספר סוגים מסוכנים וכדאי כמובן לדעת כיצד הם נראים. סוג אחד הוא אלמנה שחורה, וסוג נפוץ שני הוא ארסן חום.

הארסן – שנקרא גם ששן חום – נפוץ מאוד בארץ. סימן ההיכר הבולט שלו הוא 6 עיניים, כשלרוב העכבישים יש 8. מקומות המסתור האהובים על הארסן הם מאחורי תמונות שתלויות על הקיר, בחריצים שנוצרו בקירות וגם בהנמכות תקרה.

 

מה עושים עם אלמנה שחורה בבית?

האלמנה השחורה היא עכביש ארסי מאוד. מעבר לצבע השחור, מאפיין בולט נוסף של סוג זה של עכבישים הוא נקודות כתומות או אדומות על הגב. כשנתקלים באלמנה שחורה בבית, חשוב מאוד להתרחק ממנה ולהזעיק מיד מדביר מקצועי – שילכוד את העכביש כך שתוכלו לישון בשקט.

שימו לב: גם עקיצה בודדת עלולה להיות מסוכנת, מפני שהארס משפיע במהירות על מערכת העצבים. אדם שנעקץ חייב להגיע לבית חולים בלי שום עיכוב!

 

עכביש שחור בבית – האם הוא ארסי?

לא כל עכביש שחור הוא אלמנה שחורה. עכביש שחור אחר הוא פרוונית שחורה שמוכר גם כטרנטולה. זהו עכביש גדול יחסית – כ-4 עד 7 ס"מ – והנשיכה שלו חזקה וכואבת, אבל לא מסוכנת. למעשה יש גם אנשים שמגדלים פרוניות שחורות כחיית מחמד, ובכל מקרה זהו עכביש לא ארסי. מצד שני, אם אתם חוששים מפני חרק זה, הפתרון הוא כמובן הדברת עכבישים מקצועית.

 

סוגי עכבישים לא ארסיים נפוצים בישראל

רוב העכבישים אינם ארסיים. דוגמה אחת היא עכביש זאב – זהו עכביש שחור ולפעמים אפור, שידוע בכך שהוא רודף אחרי חרקים כדי לטרוף אותם ולא נעזר בקורים לשם כך. זהו גם העכביש שמעיכתו גורמת לפיזור אלפי עכבישונים קטנטנים. הסיבה לכך היא שנקבת העכביש סוחבת על הגב שלה את כל הצאצאים עד שהם גדלים מספיק כדי לצאת לחיים עצמאיים.

סוג נוסף של עכביש לא ארסי הוא קופצן, שקיבל את שמו בגלל הנטייה שלו לקפץ. הקופצן לא עוקץ ולא מזיק, ואין סיבה אמיתית לחשש כשנתקלים בו. הצבע שלו אפור ויש לו פסים שחורים, וגודלו הוא כסנטימטר בודד.

אם גיליתם עכביש בחצר או בעציץ, סביר להניח שזהו הסרטביש. זהו עכביש צהוב ולפעמים ורוד, בהתאם לגוון של הפרח שבאמצעותו הוא מנסה להסוות את עצמו. גם הסרטביש הוא לא ארסי. גם אם ראיתם עכביש לבן בבית, אתם יכולים לדעת בוודאות שהוא לא ארסי.

 

איך להיפטר מעכבישים בשיטות טבעיות?

שמן אקליפטוס עשוי להרתיע את העכבישים ולכן אפשר למרוח אותו על הקירות במקומות שבהם נצפו עכבישים. אופציה נוספת היא לערבב רוזמרין טחון עם מים ולשפוך במקומות הבעייתיים. תערובת של חומץ טבעי ומים ביחס של 1:1 יכולה גם היא לשפר את המצב, כשהשימוש הוא באמצעות השפרצה במקומות המועדים לפורענות. שמירה על הניקיון ואיטום חריצים וסדקים הם עוד צעדים מומלצים כדי להפחית את אוכלוסיית העכבישים בבית. פעמים רבות הדברה אורגנית בשיטות ביתיות לא תעזור לכם להיפטר מעכבישים לחלוטין, אך אל דאגה – אם לא הצלחתם לפתור את הבעיה, כדאי פשוט להזמין שירותי הדברה לעכבישים.

 

כמה עולה הדברת עכבישים בבית?

הדברה מקצועית עולה החל מ-200 ש"ח. מחירים של הדברת עכבישים משתנים בהתאם לגודל הבית ולכמות העכבישים. אנחנו בחברת מחסל החרקים מקפידים לספק הצעות מחיר הוגנות ומשתלמות, כולל בדירות גדולות ובעסקים. לקבלת הצעת מחיר מותאמת ספציפית אליכם, מוזמנים ליצור קשר – ולקבל גם ייעוץ מקצועי על בסיס הניסיון הרב שלנו.