הדברת צרעות מעכשיו לעכשיו – אצלכם תוך שעה

צרעה היא חרק שאף אחד לא רוצה להיתקל בו, בטח שלא בגינה הביתית או בתוך הבית. אם אחת צצה, זה אומר שיש עוד קן שלם שצריך לטפל בו, ולמזלכם יש מי שעושה זאת בשבילכם ללא עיכובים.

אנחנו בחברת מחסל החרקים נוכל להיות אצלכם כבר היום ותוך שעה להדברת קן הצרעות, ועד שנגיע אתם מוזמנים ללמוד איך נדביר אותן, כיצד להתכונן להגעתנו ועוד מידע רב וחשוב על הצרעות עצמן.

 

מצאתם קן צרעות בבית או בחצר?

מדביר צרעות מוסמך ומנוסה

רישיון המשרד להגנת הסביבה

ריסוס, פינוי ופירוק קן צרעות

הדברת צרעות במזגן, בחלון, בתריס גלילה, בפרגולה…

הגעה מהירה לכל מקום בישראל

 

לבירורים והזמנת מדביר חייגו:

053-350-5746

הדברת צרעות

 

סוגי צרעות בישראל ואיך להבדיל ביניהן

שם גודל צבע תפוצה
צרעה גרמנית (Vespula germanica) 1-2 ס״מ צהוב עם כתמים שחורים ערים, מושבים וקיבוצים במרכז ובצפון
צרעה מזרחית / דבור (Vespa orientalis) 2-3 ס״מ חומה עם כתם צהוב על ראש ערים, מושבים וקיבוצים בכל חלקי הארץ
צרעה אירופאית (Vespa crabro) 2-3 ס״מ חומה עם כתמים צהובים על קצה גבה ערים, מושבים וקיבוצים בכל חלקי הארץ
צרעת פלך / פלכית (Polistes dominulus) 1-2 ס״מ שחור עם כתמים לבנים-צהובים שטחים פתוחים, שדות וחורשות בכל הארץ

 

מה עושים עם קן צרעות ומה אסור לעשות?

אין יותר מדי דברים שעליכם לעשות פרט להזמנת מדביר שיטפל בקן כמה שיותר מהר, לפני שהצרעות יעקצו מישהו. יש עם זאת כמה וכמה דברים שעליכם להימנע מהם, ואלו הם הדברים שמומלץ שלא תעשו:

1. אל תנסו לפנות את הקן לבד: בין אם הקן נמצא במקום שהגישה אליו בעייתית ובין אם הוא מלא בצרעות שעלולות לעקוץ אתכם, אתם תסכנו את עצמכם בניסיון לפנות אותו לבד, ומומלץ לחכות למדביר.

2. אל תשתמשו באש או במים: אל תנסו לשרוף את הקן או להטביע את הצרעות עם מים, מכיוון שזה רק יגרום להן להיות תוקפניות.

3. אל תשערו שיש רק קן אחד: צרעות בונות לעיתים מספר קנים במרחק מסוים אחד מהשני, ויכול מאוד להיות שיש עוד קנים בסביבתכם, בהתאם לסוג הצרעה.

 

האם צרעות מסוכנות לכולם?

למרבה המזל הצרעות אינן מסוכנות לרוב האנשים, והעקיצה שלהן בדרך כלל גורמת לתסמינים קלים, הכוללים נפיחות ואדמומיות. זה אמנם לא נעים, אך זה לא מסוכן, זאת כמובן כל עוד אתם לא אלרגיים.

לאלו שאלרגיים לצרעות עלולים להיות תסמינים חמורים יותר, כמו למשל:

√ קשיי נשימה ותחושת חנק

√ סחרחורת וחולשה

√ כאבי בטן

√ צרידות, דמעת ונזלת

√ טשטוש הכרה עד אובדן הכרה

במקרים חמורים העקיצה עלולה לגרום למוות, לכן אסור להקל ראש בנושא זה וחובה להיפטר מהצרעות ומהקן שלהן.

 

איך נראה קן צרעות?

הצרעות יכולות להקים קן במקומות רבים ושונים, ועליכם להסתכל למעלה ולמטה כשאתם מחפשים את הקן שלהן.

זה מה שעליכם לחפש:

* קן צרעות באדמה: יהיה לו פתח כניסה יחיד, והוא ימצא לרוב במקום מוצל, למשל מתחת לעץ או לשיח.

* קן צרעות על הקיר: הקן יהיה עשוי חומר שנראה כמו בוץ, וצורתו תהיה מוארכת. הוא יכול להיות בקיר חיצוני או פנימי. שימו לב שהצרעות יכולות להתמקם גם בתוך חריצים בקירות.

* קן צרעות על התקרה: הקן יהיה עשוי מסיבי צמחים שהצרעות מערבבות עם רוק, לרוב במקום מוצל ופתוח, למשל מתחת למרפסת.

* קן צרעות בעץ: הקן לרוב יהיה מעוגל וינוח על אחד הענפים הגדולים של העץ. מרקמו יהיה חלק יחסית.

 

האם הדברת צרעות זה הפתרון היחיד?

הדברה היא הדרך היחידה להיפטר מהקן, אך השאלה שצריכה להישאל היא האם צריך בכלל להדביר אותו. אם הקן נמצא בשטח חיצוני שמרוחק יחסית מבתי מגורים, בתי עסק או מוסדות, לא חייב לבצע הדברה. עם זאת, במידה והקן נמצא במקום שבו הוא עלול לסכן אנשים, הדברת קן צרעות תסייע למנוע מקרים מצערים. זה נכון במיוחד אם יש אדם שאלרגי לצרעות והקן נמצא בסביבתו – חייב להגן עליו ולהדביר את הקן.

 

באילו שיטות להדברת צרעות משתמש מדביר?

יש 2 שיטות עיקריות שבהן אנחנו משתמשים לטיפול בצרעות:

1. ריסוס: זוהי השיטה הנפוצה, בה אנחנו משתמשים בחומר רעיל או דביק כדי לחסל אותן ישירות בתוך הקן שלהן. עדיף לבצע את הריסוס בשעות הערב, כשכל הצרעות בתוך הקן.

2. איבוק: השיטה הזו דומה לריסוס, אלא שכאן משתמשים באבקה שרעילה לצרעות גם אם הן לא באות איתה במגע באופן ישיר. זה יעיל להדברה במהלך היום, כשהצרעות צריכות לחזור לקן לאחר זמן מה, וגם כשמדבירים באזורים שהגישה אליהם בעייתית.

 

איפה נמצא קן צרעות בבית ובסביבתו?

הצרעות מסוגלות להקים קן כמעט בכל מקום שאתם יכולים לדמיין, והנה לפניכם המקומות הנפוצים שבהם ניתן למצוא קני צרעות, כולל גם הסיבות שבגללן הן בוחרות להקים קן דווקא שם:

√ קן צרעות בבית: לרוב הוא יהיה באזורים חשוכים ומבודדים, כמו עליית הגג, החנייה של הרכב או נישות וחריצים בקירות. שם קן הצרעות יכול להישאר חמים ומוגן גם בחודשים הקרים.

√ קן צרעות בחצר: הצרעות מקימות קנים על עצים ומחסנים, ושם הן יכולות למצוא מספיק אוכל (חרקים וצוף) שיסייע להן לשרוד. אם יש מקור מים בסביבה, זה פלוס גדול עבורן.

√ קן צרעות במזגן: בתוך המזגן חמים ומוגן לצרעות, והן בוחרות להתמקם ביחידה החיצונית, במיוחד אם אינכם משתמשים הרבה במזגן. הן יכולות גם לחסום את צינור הניקוז אם יתמקמו בו עבור הנוזלים שעוברים בו.

√ קן צרעות באדמה: צרעות מסוימות, כמו הצרעה הגרמנית, מעדיפות להקים קן באדמה, שמציעה בידוד והגנה מפני טורפים.

√ קן צרעות בחלון: מתוך כיס החלון הצרעות יכולות לצאת החוצה בקלות, ובו זמנית הקן שלהן מוגן לחלוטין. קל להן מאוד להקים שם קן, וזה מקום מושלם מכיוון שהוא חשוך ומבודד.

√ קן צרעות בתריס גלילה: כמו כיס החלון, גם תריס הגלילה מספק לצרעות מקום חשוך ומבודד להקים בו קן.

 

איך להתכונן לקראת ריסוס קן צרעות?

1. פנו את האזור: הזיזו כל דבר שלא צריך להיות שם ושעלול להפריע למדביר לבצע את עבודתו, במיוחד כשמדובר על הדברה בבית עם בעלי חיים או עם ילדים.

2. סגרו את החלונות והדלתות: אם הקן נמצא מחוץ לבית, ודאו שכל הפתחים סגורים כדי שהן לא ינסו להתעופף פנימה במהלך הריסוס.

3. ידעו את השכנים: השכנים שלכם צריכים לדעת שעושים אצלכם ריסוס צרעות, ומומלץ שגם הם יסגרו את החלונות והדלתות לאורך ההדברה.

4. הישארו בתוך הבית: אל תצאו החוצה עד שהמדביר יסיים את עבודתו, זאת על מנת שלא תסתכנו בעקיצה.

 

החשיבות של הדברת קן צרעות בשעות הערב

לאורך היום הצרעות עובדות קשה ואוספות מזון לקן שלהן, וכולן חוזרות לתוכו בשעות הערב, כשמזג האוויר מתקרר והשמש שוקעת. בשעה זו הן פחות פעילות ותוקפניות, ומאחר שכולן נמצאות בתוך הקן, זה זמן מושלם להדביר את כולן בבת אחת. כך אפשר לצמצם את האפשרות שיברחו צרעות שינסו להקים את הקן מחדש.

 

האם יש דבר כזה פינוי קן צרעות?

כמובן, ואנחנו מפנים קני צרעות מכל מקום אפשרי, כולל מקומות גבוהות ומאזורים שהגישה אליהם היא בעייתית. התהליך הזה דורש לא מעט ידע וניסיון, לכן חובה להזמין מדביר שמומחה לצרעות ושיודע מה הוא עושה. על הדרך נוכל גם לסייע לכם באיטום חריצים בעיתיים שאפשרו לצרעות לחדור לביתכם מלכתחילה, כך שהבעיה לא תחזור על עצמה בהמשך.

 

איך מדביר צרעות מגן על עצמו מפני העקיצות?

אנחנו עוטים על עצמנו לבוש מגן, הכולל כפפות, מגפיים והגנה לפנים, אשר אינם מאפשרים לצרעות לעקוץ אותנו בשום צורה. יחד עם זאת אנחנו ניגשים לקן בשיא הזהירות על מנת שלא לגרום לצרעות לנהוג בתוקפנות עוד לפני שהתחלנו לרסס אותן, וזאת על מנת להגן עליכם. ניישם את חומר ההדברה במהירות וביעילות ולא נאפשר לאף צרעה לשרוד את התהליך ולנסות לעקוץ.

 

איך מרחיקים צרעות ודואגים שהן לא יחזרו?

√ איטום פתחים: אם לא יהיה לצרעות איך לחדור לבית, הן לא יוכלו להקים בתוכו קן שוב.

√ אחסון מזון: הימנעו ככל הניתן מהצבת מזון חשוף או פח אשפה ללא מכסה. זה כולל מאכלים מתוקים וגם בשר ואפילו מזון של בעלי חיים, מאחר שהצרעות נמשכות לחלבון שבו.

√ טפחו את הגינה: ככל שיהיו פחות צל ומים עומדים בגינה, כך יהיו פחות גורמים שימשכו אליה את הצרעות.

√ מלכודות לצרעות: אם הצרעות ממשיכות להגיע או שהקן שלהן נמצא במקום שלא ניתן להדביר בו, תוכלו לתלות בסביבת הגינה שלכם מלכודות.

 

מה הורג צרעות מהר?

אם חדרה צרעה בודדת לבית ואתם מחפשים פתרון מהיר, תוכלו לנסות את אחד הבאים:

* תמיסת מים וסבון: אפשר לערבב מים עם סבון כלים ולרסס בתכשיר זה את הצרעה. זה יחנוק ויהרוג אותה מהר.

* שמן WD40: רססו את השמן ישירות על הצרעה שמצאתם, והוא יחסל אותה תוך שנייה.

* תערובת שמנים וחומץ: ערבבו יחדיו חומץ סיידר תפוחים, שמן אתרי מנטה ושמן הממליס, ורססו באזורים שאליהם מגיעות צרעות. זה לא יהרוג אותן, אך הריח יסייע להרחיק אותן.

 

כמה עולה להדביר קן צרעות?

המחיר להדברה הוא זול ומתחיל ב-250 ש״ח להדברת קן של צרעות במיקום שידוע לכם. אם המיקום של הקן אינו ידוע או אם הגישה אליו בעייתית, תיתכן תוספת למחיר זה, כשהוא יכול להגיע גם עד ל-600 ש״ח.