הדברת יתושים – הצלחות מוכחות ומחירים נוחים

היתוש הוא מזיק טורדני במיוחד. למרות המשקל האפסי שלו, בסך הכל 5-6 מ"ג, הוא מצליח לשבש לנו את הלילות ולפעמים גם את הימים, הזמזומים שלו מעירים אותנו מהשינה והעקיצות גורמות לגירודים מציקים. בנוסף, יש מקומות רבים שבהם היתוש פוגע בבריאות של בני אדם – בגלל שהוא מעביר וירוסים אלימים כמו הזיקה ומחלות קשות כמו מלריה או קדחת דנגי. יתושים הם חרקים המתרבים תוך זמן קצר וחיים חיים ארוכים יחסית. הם פעילים בעיקר בעונות האביב והקיץ ונפוצים בסביבות של מים עומדים: שלוליות, בריכות, ביצות, תעלות וכו', זאת מכיוון שהם מתפתחים על פי רב במים עומדים.

בהתאם אין פלא שיש ביקוש נרחב לשירותי הדברת יתושים, וכדי להיות בטוחים ב-100% שההדברה תתבצע באופן יעיל, מקצועי ומהר, הזמינו מדבירם מורשים של חברת מחסל החרקים שיודעים איך להיפטר מיתושים ולא לתת להם לחזור!

 

הזמינו ריסוס יתושים מהיום להיום

טיפול ביתושים עם חומרי הדברה מאושרים

ביצוע הדברה בבית או בגינה

שירות בפריסה ארצית רחבה

 

לבירורים והצעת מחיר שאסור לפספס חייגו:

053-350-5746

הדברת יתושים

מה עושים נגד יתושים בחצר ובבית?

התפוצה הרחבה מאוד של חרק זה, והנזקים שהוא עלול לגרום, הביאו לפיתוח שלל פתרונות נגד יתושים. חלק מהפתרונות הם כאלה שכל אחד וכל אחת יכולים להשתמש בהם בעצמם, אבל כשיש נוכחות משמעותית של יתושים ההמלצה היא להיעזר בניסיון ובבקיאות המקצועית של חברת הדברה.

 

הדברת יתושים בגינה – פתרונות מומלצים

בימי הקיץ החמים, ישיבה בגינה בשעות הערב, תחת כיפת השמיים ובאוויר הצח, היא בילוי מהנה מאוד. מצד שני, החצר היא מקום שמועד במיוחד לפורענות מבחינת חרקים, ובפרט יתושים. הדברת יתושים בחצר כוללת התייחסות גם ליתושים הבוגרים וגם לזחלים. השלב הראשון הוא איתור המקומות שבהם מתפתחים זחלים, כלומר מקורות מים עומדים וצמחים. אחרי הניטור המקיף, מחסלים את הזחלים, ובשלב השני מטפלים ביתושים הבוגרים. הפתרונות האפשריים הם מלכודות אור וקרח יבש, וריסוס.

 

מתי כדאי לבצע ריסוס נגד יתושים בגינה?

כדי לחסל את היתושים הבוגרים יתבצע ריסוס. השעות המומלצות עבור ריסוס יתושים הן שעות הבוקר המוקדמות או שעות הערב. הסיבה לכך היא שחומרי ההדברה נגד חרק זה מתפרקים כתוצאה מחשיפה לקרני השמש.

ריסוס השכם בבוקר מאפשר לחומר ההדברה למלא את ייעודו. מדביר מיומן ירסס את כל הצמחים שבהם זוהו דגירות של יתושים, ומקומות נוספים ברחבי החצר שהתגלו כנגועים. פעמים רבות הריסוס מתבצע באמצעות ערפול כדי להבטיח מקסימום אפקטיביות וכיסוי מרבי של השטח. במהלך הריסוס אסור לצאת מהבית לחצר, וגם חשוב לסגור היטב את כל הדלתות והחלונות. ברוה מקרים לאחר 4 שעות ניתן לחזור לשגרה הרגילה.

 

איך נפטרים מיתושים בגינה לתמיד?

ריסוס הגינה מוביל לחיסול כל אוכלוסיית היתושים הקיימת. יחד עם זאת גם חיסול יתושים אפקטיבי במיוחד לא יצליח למנוע הגעת יתושים חדשים בעתיד או הופעת זחלים שיהפכו ליתושים בוגרים ומוצצי דם. על מנת למנוע מכת יתושים נוספת, רצוי להבין לדעת מה בעצם גורם להיווצרותה. האטרקציה הגדולה ביותר מבחינת היתושים היא מים עומדים – שבהם הם יכולים להתרבות.

נזילה שלא שמים לב אליה, דלי (או כל מיכל אחר) שיש בו מים באופן קבוע, רטיבות מסיבה אחרת – כל אלה מגדילים את הסיכוי להופעת יתושים. ייבוש מקורות המים לאחר ביצוע ההדברה מאפשר להיפטר מהיתושים בגינה לתמיד.

 

מניעת יתושים בגינה בעזרת מנורה אולטרה סגולה – האם אפשרי?

למרבה הצער, אי אפשר להרחיק יתושים מגינות באמצעות מנורות אולטרה סגולות. הסיבה לכך פשוטה: אמנם יש חרקים שנמשכים אל האור האולטרה סגול, אבל יתושים לא מתלהבים ממנו ולכן לא יימשכו אל המנורה. באופן כללי כדאי לדעת שלפעמים מנורות אלה מחסלות חרקים שדווקא עוזרים לגינה (בכך שהם מונעים הופעת מזיקים). בכל מקרה, כדי למנוע נוכחות של יתושים בגינה נדרשים פתרונות אחרים – הדברה מקצועית.

 

מה השיטה המומלצת של הדברת יתושים בבית?

אין כמעט אדם שלא מחץ בדרך כזו או אחרת יתוש לפחות פעם אחת בחיים. למעשה אנשים רבים פיתחו טכניקות שונות כדי להצליח לגבור על החרק הקטן שבמקרים רבים מצליח לזהות את הסכנה מבחינתו לפני המכה וכך להתחמק. הפתרונות האלה כמובן יעילים כשיש מעט יתושים. כשיש מספר רב של יתושים או כשמדובר על יתוש מסוכן – התשובה לשאלה מה הכי טוב נגד יתושים בתוך הבית היא גם כן הדברה, לרוב בריסוס (בהתאם לסוג היתושים).

 

איך לבצע הדברת זחלי יתושים במהירות וביעילות?

הזחל של היתוש בוקע מהביצה יום אחד לאחר הטלתה. אחרי שבוע נוסף הוא הופך לגולם, וכעבור יומיים מושלמת המטמפורפוזה שלו הוא הופך ליתוש בוגר. בשלב זה הוא יישאר עדיין זמן מה על פני המים, אבל כשהכנפיים שלו נמתחות הוא מתחיל להתעופף – ולהגיע לבני אדם כדי למצוץ דם.

בהתאם חשוב מאוד להדביר את הזחלים, ולשם כך יש שלוש שיטות פרקטיות מאוד: האחת היא הדברה ביולוגית, השנייה היא חומרים שמווסתים גדילת חרקים, והשלישית היא שימוש בשמנים מיוחדים. שמנים אלה לא מאפשרים לזחל של היתוש לנשום כשהוא עוד במים ובכך גורמים לו למות. ההדברה הביולוגית מתבצעת באמצעות דגי גמבוזיה וחרקי מים שאוהבים לזלול זחלי יתושים (ומתאימים לבריכות נוי שהפכו למקום הגידול של הדור הבא של היתושים), או עם תכשיר שמכיל חיידק בשם בצילוס ארץ ישראלי.

 

הדברת יתושים ירוקה יש דבר כזה?

התשובה היא כן. אמנם בדרך כלל נדרש גם ריסוס, אבל חלק בלתי נפרד מהמאבק ביתושים מוגדר כ"ירוק" ונחשב להדברה ירוקה נגד יתושים. כך למשל השימוש בשמן שפוגע ביכולת של הזחלים לנשום, כך גם חיידק ה-BTI (בצילוס ארץ ישראלי) שמשחרר נבגים שהורגים זחלי יתושים תוך 12 שעות, וכך גם דגי הגמבוזיה שאותם מציבים בבריכות נוי.

 

איך להרחיק יתושים מהבית בשיטות טבעיות?

הרחקת יתושים מהבית וגם הרחקת יתושים בגינה אפשרית גם בשיטות טבעיות (לא תמיד הן יצליחו, אבל אפשר לנסות – במקביל כמובן לייבוש מקורות המים העומדים):

*  תרסיס ביתי – תרסיס שמורכב משמנים אתריים שדוחים יתושים (גרניום, אקליפטוס לימוני, ציטרונלה, לבנדר, רוזמרין), מים וחומץ במינון של 2 טיפות שמן לכל 100 מ"ל נוזל, עשוי להרתיע יתושים מלהסתובב בחלל. יש להשתמש בתרסיס מדי ערב.

* נר ציטרונלה – באופן דומה לתרסיס הנר מפיץ ריח שיתושים לא אוהבים.

* מאוורר – המשקל הקל של היתושות מקשה עליהן להתעופף כשיש זרמי אוויר חזקים יחסית בעקבות הפעלת מאוורר.

* רשתות על החלונות – אמצעי פרקטי, אבל מפחית את כניסת האוויר לחדר ולכן לא תמיד ניתן להשתמש בו בימי הקיץ החמים.

* כילה – שינה תחת כילה מונעת עקיצות במהלך הלילה (אבל לא מספקת הגנה כמובן כשיושבים בחצר או בסלון).

 

סוגי יתושים בישראל – הכירו את האויבים המציקים

העקיצות המגרדות והמציקות נגרמות על-ידי היתושות. למרות המידות הזעירות, מדובר בבעל חיים משוכלל: לנקבת היתוש יש מחושים שעוזרים לה לאתר את מקורות הארוחות שלה באמצעות זיהוי פליטת CO2. יתושה יודעת גם להרגיש טמפרטורת גוף ואפילו מבחינה בין סוגי דם שונים (מסתבר שיתושות מעדיפות סוג דם O).

בעולם ישנם אלפי מיני יתושים, וגם כ-750,000 בני אדם שמתים עקב מחלות המועברות מעקיצות של יתושים. בישראל חיים כמה עשרות מינים של יתושים, כולל אלה המעבירים את נגיף הזיקה ואת קדחת הנילוס המערבי. הסוגים הנפוצים ביותר הם:

כולכית מצויה

היתוש הנפוץ ביותר גם בארץ וגם בעולם. הנוכחות שלו מעידה על מים עומדים או מי ביוב חשופים. תת מין של כולכית מצויה הוא כולכית מצויה טורדנית שמופיעה במרתפים מוצפים

אנופלס

יתוש שנמצא בעיקר בטבע, בבורות מים ובמקומות שבהם ישנה זרימת מים איטית. האנופלס אחראי להתפשטות המלריה בעולם

טיגריס אסיאתי (אדס)

יתוש בצבע שחור עם פסים לבנים שפעיל בשעות היום (בניגוד לרוב היתושים שמעדיפים את שעות החשיכה). טיגריס אסיאתי עלול לגרום למחלות כמו קדחת דנגי וקדחת הנילוס המערבי. כדאי לדעת שסוג זה של יתושים מצליח לעקוץ גם דרך בגדים

זבוב החול (בקה)

יתוש קטנטן שמעביר טפיל שגורם למחלת הלישמניה (שושנת יריחו)

יבחושים

היבחושים (שלפעמים נקראים ברחשים) הם סוג של יתושים. המאפיינים העיקריים שלהם הם המידות הזעירות (לרוב פחות ממילימטר בודד) והחיבה לאדמה לחה. גם הברחשים עוקצים בני אדם כדי להגיע לדם שלהם

 

איך לבחור מדביר יתושים?

כשיש צורך למצוא פתרון ליתושים בחצר או בבית, ורוצים לדעת בוודאות שהוא ישים קץ למפגע, חשוב לבחור מדביר מנוסה ואחראי. אנחנו בחברת מחסל החרקים מחסלים יתושים מזה שנים רבות, ועושים זאת תוך שימוש במגוון שיטות וב-100% הצלחה. הטיפול המהיר והיעיל מאפשר לכם לישון בשקט, והמחירים הנוחים הופכים את השירות למשתלם במיוחד.