ג'וקים? זה לא בראש שלי

אם המילה "ג'וק" מעוררת בכם תחושות של גועל ופחד, איך תגיבו כשתראו אחד כזה? לצערנו מפגש כזה הוא די נפוץ בארצנו, ולכן החלטנו לרכז לכם את כל מה שצריך לדעת על הדברת ג'וקים בצורה יעילה!

 

רוצים להיפטר מג'וקים בבית או בעסק?

מדביר ג'וקים עם ניסיון עשיר

רישיון המשרד להגנת הסביבה

הדברת כל סוגי התיקנים

ריסוס ופיזור פיתיונות ג'ל

זמינות גבוהה והגעה מהירה לכל מקום בארץ

 

לבירורים והזמנת מדביר חייגו:

053-350-5746

הדברת ג'וקים

 

איך להדביר ג'וקים בבית בצורה יעילה?

איך להדביר תיקן אמריקאי איך להדביר תיקן גרמני
חומר הדברה יש לרסס חומר המבוסס על פרטרואידים, המשבשים את תפקוד מערכת העצבים וגורמים לג'וק למות במהרה הדברה בג'ל שאינו רעיל לבני אדם או ריסוס חומרי הדברה מבוססי פרטרואידים בצורה ממוקדת
איך להיערך לפני שמבצעים ריסוס מקקים יש להזיז את כל הרהיטים, כולל אלו שנמצאים בפינות אם זה אפשרי, להרחיק כל כלי אוכל, מוצרי מזון, צעצועים וכד' חשוב להתמקד בחריצים ובפינות קטנות בבית, כולל בחדר האמבטיה, קרוב לפתחי ביוב וכד', יש להניח את החומרים בקרבת החריצים
תוך כמה זמן נראה תוצאות בין 24 שעות ל-48 שעות שבוע עד שלושה שבועות
מתי אפשר לחזור הביתה בין 2-6 שעות בין 2-6 שעות

 

למה חשוב לעשות ריסוס נגד ג'וקים?

מעבר למראה הדוחה והמבחיל, ג'וקים מסמנים לכם שהבית שלכם לא נקי, שיש לכם שאריות של מזון ולכלוך ברחבי הבית. וגם אם אתם כן מקפידים על ניקיון, עצם הנוכחות שלהם הופכת את הבית שלכם למלוכלך, עם היתכנות לחיידקים וזיהומים מסוכנים.

זכרו שג'וקים לא הגיעו אליכם מהספא הקרוב, אלא מתוך ביוב או פח הזבל המצחין. כך שאם משלבים את המראה, הנתונים ואת כל מה שהם מביאים – ריסוס נגד תיקנים זה פשוט משהו שחובה לעשות.

 

ריסוס נגד תיקנים בלי או עם ריח?

אם חושבים על ריסוס תיקנים מיד עולה המחשבה על ריח מר וחזק שיישאר בדירה, ומעבר לאי הנעימות, אנחנו יודעים שאנחנו לא אמורים לנשום את הריחות הללו, ואין דרך לדעת מתי זה באמת יתנדף לגמרי.

כיום חברות הדברה מציעות ריסוס נגד חרקים מסוגים שונים (ונגד תיקנים בפרט) שכמעט ואין לו ריח, עם אותה רמת יעילות של חומרי הדברה בעלי ריחות דומיננטיים ולא נעימים, ומבלי לסכן את הנפשות בבית וחיות המחמד.

כך תוכלו לחזור לביתכם תוך מספר שעות לפי הנחיות המדביר לאחר אוורור קל, לסביבה נטולת ריחות לא נעימים וללא תיקנים.

 

ריסוס אקולוגי נגד ג'וקים יש דבר כזה, ומה היתרונות בשיטה זו?

חברות הדברה מסוימות מציעות ריסוס אקולוגי המאפשר ליהנות ממספר יתרונות.

√ הפחתת הסיכוי להיחשף לחומרים מסוכנים – שימוש בחומר כימי עלול לעורר תגובות אלרגיות ואף לפגוע בסביבה רגישה יותר, כמו נשים בהריון, ילדים קטנים, חיות מחמד וצמחיה.

√ רמת יעילות גבוהההדברה ירוקה מאפשרת טיפול מהיר ויעיל עם חומרי הדברה עמידים שתיקנים אינם מסוגלים לשרוד אותם, בדיוק כמו חומרים מסוג אחר.

√ שמירה על איזון אקולוגי – אם אתם מבצעים הדברה אקולוגית בשטחי חוץ, או בסביבת צמחיה שיש בה חרקים אחרים, הדברה אקולוגית אינה פוגעת בהם ושומרת על האיזון.

√ חוסכת בזמן ובכסף – בשיטת הדברה זו לא צריך לפנות את כל הרהיטים ולהרחיק את כל החפצים בקרבת מקום הריסוס. כמו כן מחיר ההדברה הזו לא יקר כמו שנהוג לחשוב.

 

מתי לעשות ריסוס ג'וקים ומתי להשתמש בפיתיונות ג'ל?

ריסוס נגד ג'וקים יכול להתאים במקרה שזיהיתם את התיקן האמריקאי בסביבתכם. איך תדעו שזה הוא? זהו התיקן הנפוץ ביותר בבתים שלנו, הוא יכול להגיע מהביוב או לעוף אליכם ישירות מהחלון הפתוח. אורכו כ-4 ס"מ וצבעו חום עם כתם בהיר על החזה.

ומה לגבי פיתיונות ג'ל? זה יתאים יותר במקרה שנכנס אליכם הביתה תיקן מסוג גרמני, שאורכו כ- ס"מ אחד, והוא מרבה להסתתר בחריצים קטנים שקשה להגיע אליהם.

הוא נמצא בכל מיני מקומות מסתור חשוכים, ואפילו בתוך מכשירי חשמל, כך שפיתיונות ג'ל בהחלט יועילו יותר בחיסול ממוקד.

 

למה להזמין מדביר ג'וקים ולא להדביר לבד?

1. חומרי הדברה ויעילות – לא כל חומרי ההדברה שנמכרים לציבור יעילים מול כל סוגי התיקנים. תיקן גרמני למשל עמיד בפני חומרי ריסוס מוכרים כמו K-300.
חברות הדברה כמו חברת מחסל החרקים מנוסות בהדברת תיקנים ויודעות בדיוק באיזה חומר להשתמש.

2. בטיחות – שימוש בחומרי הדברה, גם אם מופחתים ברמת הרעילות, עלול לגרום לנזקים אם לא יודעים איך להשתמש בהם נכון ברמת המינון והמיקום.

3. מומחיות – הרגתם ג'וק אז יבואו עשרה ללוויה? זה כנראה לא מיתוס. אם יש לכם ג'וק בבית רוב הסיכויים שיגיעו אליכם עוד בהמשך. מדבירים מודעים לכל הפתחים, החריצים ואפשרויות ההגעה ויעזרו לכם להימנע מכך.

 

הדברה ביתית נגד ג'וקים – מתי כדאי לעשות?

הקיץ מתקרב ומבשר לכם טובות? כדאי לקחת בחשבון שהוא יביא עימו גם תיקנים אליכם הביתה. ג'וקים מתחילים לצוץ ממקומות המסתור שלהם כבר בחודשי מרץ / אפריל וכשמזג האוויר מתחיל להתחמם.

ריסוס ביתי נגד ג'וקים לקראת האביב יעזור לכם להפחית את הסיכוי להיתקל בהם במשך כל השנה, ובעיקר לאורך חודשי הקיץ החמימים. אם נתקלתם בג'וק גרמני גם אם ביצעתם ריסוס לאחרונה, כדאי להזמין מיד חברת הדברה מקצועית מאחר והוא דורש טיפול ייחודי וממוקד יותר.

 

ג'וקים אחרי הדברה מה עושים?

1. בדיקת השטח – על המדביר לבדוק השטח ולוודא שהוא נקי מג'וקים חיים. במידה ולאחר הזמן שהוגדר ממשיכים להגיע ג'וקים חיים למקום, יש לחזור בשנית על פעולת ההדברה.

2. אוורור הבית – בין אם השתמשתם בחומרים טבעיים יותר או פחות, חשוב לאוורר את הבית על פי המלצת חברת ההדברה, לפתוח את כל החלונות ולשהות מחוץ למקום על פי הזמן הנדרש.

3. מניעה – וודאו שגם אם התיקנים ירצו לחזור אליכם הביתה, זו תהיה משימה בלתי אפשרית. דאגו לסתום נקבים וחריצים קטנים, לחסום פתחי ביוב בקרבת מכונת הכביסה, השירותים והמקלחת, ולרשת את החלונות.

4. ניקיון – בדקו מול חברת ההדברה מתי ניתן לשטוף את הרצפה ולנקות את אזור הריסוס. מומלץ לשטוף את החדרים לאחר יומיים-שלושה מיום הריסוס, ולהשתמש בסבון נוזלי שמסייע בהרחקת תיקנים.

 

איזה חומר נגד ג'וקים הכי יעיל?

ריסוס יכול לעזור במקרה נקודתי בו אתם רואים את הג'וק לנגד עיניכם, והוא כנראה היחיד בסביבה. אך הפתרון היעיל ביותר נגד הדברת ג'וקים יהיה פיתיונות ג'ל רעילים. הג'וקים נוטים להתרבות בקצב מהיר כך שאם יש לכם ג'וק אחד בסביבה, קחו בחשבון שיש לכם עוד כמה שטרם פגשתם.

שימוש בפיתיונות מסייע בצורה יעילה במקרים של ג'וקים שלא נראים לעין, שמסתתרים במקומות שקשה להגיע אליהם, או שיש מספר ג'וקים באזור. הג'וק לוקח את הפיתיון לקן ובכך מסייע להרוג את כל שאר הג'וקים בסביבה.

 

כמה עולה הדברה נגד ג'וקים?

הדברה נגד ג'וקים לדירה סטנדרטית צפויה לעלות בין 250 ₪ עד 400 ₪ בהתאם לגודל הדירה, מספר החדרים והאם יש גם גינה או מרפסת. ברוב המקרים תוספת לחדר לא צפויה לעלות יותר מדיי, כך שאם הזמנתם מדביר, כדאי לכם לנצל את ההזדמנות ולהדביר את שטח הבית כולו.

הדברה של תיקן גרמני שידוע כעקשן וחמקן יותר תעלה בין 350 ₪ עד 500 ₪ בממוצע, בהתאם לגודל השטח והדירה.