עש הקמח – איך להיפטר ממנו במהירות?

קמח הוא מרכיב בסיסי בתזונה שלנו ולכן נמצא בכל מטבח. מי שעוד אוהב קמח, וגם מזונות אחרים של בני אדם, הוא חרק בשם עש הקמח ההודי. זהו המזיק הכי נפוץ בעולם לדגנים. אם גם אתם נתקלתם בו במטבח שלכם, או גיליתם סימנים מחשידים, מומלץ לטפל במפגע במהירות לפני שהוא יתרבה ויזהם עוד מזונות.

 

סובלים מעש הקמח?

הזמינו טיפול מקצועי נגד עשי קמח

איתור עש הקמח ההודי + הדברה במחיר מבצע

רישיון המשרד להגנת הסביבה

 

לבירורים והצעת מחיר שאסור לפספס חייגו:

053-350-5746

עש הקמח

מה זה עש הקמח ההודי?

עש קמח בוגר זחלים של עש הקמח ביצים
אורך גוף 8-10 מ"מ,
כנפיים 15-20 מ"מ
10-12 מ"מ 0.5 מ"מ
צבע גוף: אפרפר

כנפיים: כהות וכתמים בגוון נחושת

גוף: קרם, ולפעמים ירקרק או צהבהב,
הראש כהה
לבן
מיקום מתעופף בארון או במטבח לקראת ההתגלמות הזחלים עולים על הקירות כדי למצוא מקום מסתור דבוקות על האוכל

 

עש הקמח הדברה מקיפה נגד כל גלגולי החיים

כדי לפתור את בעיית עש הקמח במטבח חשוב לטפל בכל גלגולי החיים שלו:

* ביצים וזחלים – השלכה לאשפה של האריזות הנגועות וריסוס בחלל המטבח.

* בוגרים – הצבת מלכודות שמושכות את החרקים המעופפים באמצעות הפעלת חוש הריח שלהם. המלכודות כוללות דבק שמונע מהעש להטיל ביצים נוספות ומחסל אותו.

 

איך נפטרים מעש הקמח ומוודאים שהוא לא יחזור?

√ שלב ראשון: טיפול יסודי ומשולב ע"י מדביר מקצועי – כדי לחסל את כל העשים כולל גם את העשים הבוגרים והבולטים לעין וגם את הביצים, הזחלים והגלמים. חשוב להדגיש שהגלמים יכולים להימצא במקומות רבים במטבח ובמיוחד בכל מיני חריצים, ולכן רק מדבירים מנוסים יכולים להבטיח וגם לקיים חיסול מלא של כל הגלגולים.

√ שלב שני: צעדי מניעה כדי שלא יגיעו עשים חדשים. דגש אחד הוא בדיקה יסודית של כל מזון ובמיוחד פריטים שנמכרים בתפזורת כדי לוודא שהם לא נגועים בביצים/זחלים, ודגש שני הוא אחסון מזונות שעש הקמח אוהב בצנצנות זכוכית אטומות.

 

עש הקמח הים תיכוני – מאפיינים ודרכי פעולה

עש הקמח הים תיכוני (Ephestia kuehniella) הוא סוג נדיר יחסית של עש הקמח. הוא נקשר לקמחים שונים, דגנים ומאפים, וניתן למצוא אותו בעיקר בטחנות קמח, מחסני דגנים ומאפיות.

מאפייני עש הקמח הים תיכוני: גוף כחול-אפור, בחלק מהמקרים מבריק בכנפיים הקדמיות יש פסים בהירים ואלה האחוריות הן בצבע צהוב עם פס כהה.

איטום מלא של כל הסדקים בשטח הטחנה, המחסן, המפעל או המאפיה מקשה על הזחלים להתגלם. בכל מקרה נדרשת הדברה מקצועית עם חומרי הדברה מאושרים ברעילות נמוכה כדי לא לסכן את המזון במקום.