הדברת מכרסמים בשיטות מתקדמות – במחיר הכי משתלם בארץ

אין דבר יותר נוראי ממכרסמים שמסתובבים בבית, בבניין, בעסק או בגינה, אך למרבה המזל יש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי לטפל בהם.

הדברת מכרסמים חייבת עם זאת להיעשות על ידי מדביר מקצועי שמיישם שיטות מקצועיות, כי כל דרך אחרת לא תוכיח את עצמה בטווח הארוך, ואנחנו בחברת מחסל החרקים מתחייבים לפתור לכם את בעיית המכרסמים במהירות וביעילות. המשיכו לקרוא ותגלו איך אנחנו עושים את זה וכמה זה עולה.

 

מחפשים מדביר לטיפול בחולדות או עכברים?

מצאתם! הגעה מהירה לכל מקום

פיזור מלכודות ותיבות האכלה נגד מכרסמים

לכידת עכבר או חולדה במקום

הדברת מכרסמים בבית, בחצר, בעסק, בחנות, בביוב…

רישיון המשרד להגנת הסביבה

פינוי פגרים של מכרסמים לאחר ההדברה

 

להזמנת השירות ופרטים נוספים חייגו:

053-350-5746

 

הדברת מכרסמים

 

סוגי מכרסמים בישראל ואיך לזהות אותם

מכרסם זה כל יונק קטן עם שיניים ארוכות שמתחזקות ומתארכות ללא הפסקה. לכן המכרסמים נקראים כך – כי הם צריכים כל הזמן לכרסם דבר מה על מנת לשייף את השיניים שלהם. בין המכרסמים שבארץ ניתן למנות אוגרים, דורבנים, ירבועים, נמנמנים ועוד, אך לעניינו, אלו הם המכרסמים שדורשים הדברה:

סוגי המכרסמים שמדבירים בישראל אורך הגוף (כולל הזנב) צבע הפרווה סימני זיהוי נוספים
עכבר מצוי (Mus musculus)

המכרסם הזה הגיע מהודו, והוא נפוץ בכל אזור שבו יש אנשים, לרבות אזורים חקלאיים ועירוניים.

65-105 מ״מ חום בהיר עד שחור, ובבטן צבעו לבן או אפור. הזנב בהיר יותר בחלקו התחתון. עיניו שחורות, ויש לו אף מחודד, אוזניים עגולות ושפם ארוך.
חולדת החוף (Rattus norvegicus)

זו החולדה הנפוצה ביותר בארץ, וחולדת החוף ידועה גם כחולדת ביוב מאחר שהיא נוטה לחיות בביוב

43-60 ס״מ חום או אפור. בהשוואה לחולדה מצויה, עיניה ואוזניה קטנות, גופה שמנמן, זנבה קצר יותר מאורך גופה והאף שלה יותר עגלגל. 
חולדה מצויה (Rattus rattus)

החולדה הזו מגיעה במקור מאסיה הטרופית, והיא השנייה הנפוצה ביותר בארץ.

27-40 ס״מ שחור או חום בהיר, ובבטן צבעה בהיר יותר. בהשוואה לחולדת החוף, עיניה ואוזניה גדולות, גופה רזה, זנבה ארוך מאורך גופה והאף שלה מחודד.
חולד ארץ ישראלי (Spalax)

המכרסם הזה הוא מה שאנשים קוראים לו בטעות ״חפרפרת״, וזאת כי הוא חי במחילה מתחת לאדמה.

13-20 ס״מ חום-אפרפר אין לו זנב, וגם לא רואים את עיניו. יש לו שיניים תחתונות גדולות מאוד.

 

טיפול במחילת חולדת החוף בתוך מערכת הביוב

מחילת מכרסמים שחדרה לתוך הביוב

 

איך מדבירים מכרסמים בבית פרטי?

יש 2 דרכים להדביר מכרסמים בבתים פרטיים:

1. לכידה: זו השיטה העדיפה ביותר, מכיוון שאפשר לבצע אותה על המקום, וגם אם לא, מלכודות עכברים נחשבות לפתרון הומאני שלא מסכן בעלי חיים אחרים בהרעלה משנית.

2. הרעלה: השיטה הזו עדיפה במקרים שבהם יש כמות גדולה של מכרסמים או אם אין כל דרך ללכוד את המכרסם. הרעל נמצא בפיתיונות שיושבים בתוך תיבות האכלה או שמשליכים לביוב, או במקרה של חולד – מחדירים את הרעל למחילה שלו.

 

תיבות האכלה לטיפול במכת מכרסמים בחצר של בניין

הדברה נגד מכרסמים עם תיבות האכלה

 

איך לוכדים מכרסמים מהר?

אנחנו תמיד מעדיפים לספק לכם פתרון מידי לבעיית המכרסמים, לכן כל לוכד מכרסמים שאנחנו שולחים אליכם בודק קודם כל האם הוא יכול למצוא את המכרסם וללכוד אותו באופן ידני. לכל אחד מלוכדי המכרסמים שלנו יש ניסיון של למעלה מ-20 שנה בתחום הדברת המכרסמים, כך שאנחנו יודעים בדיוק איפה כדאי לנו לחפש, ורק אחרי שהשקענו בכך את כל המאמצים ולא הצלחנו, נציב מלכודות. אם לא לכדנו את המכרסם על המקום, 90% שהוא יילכד כבר באותו היום שבו הצבנו את המלכודת.

 

לכידת מכרסמים בבית באמצעות מלכודת דבק ופיתיון

לכידת מכרסמים עם מלכודת דבק ובמבה

 

לכידת סנאי מעופף (סנאי דואה) בבית פרטי

לכידת סנאי מעופף בבית

 

איך מדבירים מכרסמים בבניין?

אם יש מכרסמים בבניין, אלו ככל הנראה כמה ולא רק אחד. מסיבה זו לכידה תהיה פחות עדיפה, ולכן בבניינים אנחנו מעדיפים להציב פיתיונות רעילים. אל חשש, כי הפיתיונות האלה לא מסכנים ילדים או חיות מחמד. את רעל העכברים בצורת פיתיונות אנחנו מציבים בתוך תיבות האכלה נעולות שיש להן מבנה קצת כמו של מבוך. משמעות הדבר היא שגם אם מנסים לדחוף פנימה את היד (או הרגל במקרה של בעלי חיים) אי אפשר להגיע לפיתיון. רק המכרסמים יכולים להגיע אליו, לאכול ממנו ולספוג את הרעל. אנחנו נבדוק גם את הביוב, ואם נראה שהמכרסמים מגיעים משם, נשליך לתוכו פיתיונות רעילים גם כן.

 

מכרסם שנתפס במלכודת קפיץ בשירותים של בית פרטי

הדברת מכרסמים בשירותים של בית פרטי

 

איך מדבירים מכרסמים בעסק?

לכל עסק אנחנו מספקים פיתרון שמותאם באופן אישי לבעיית המכרסמים הספציפית שקיימת בו, כמו גם המבנה שלו. למשל, יש עסקים עם מחסנים, יש כאלה שנמכר בהם מזון, ויש מקומות שמכרסמים פשוט מגיעים אליהם בטעות ונלכדים בהם מבלי יכולת לצאת החוצה. מדביר מכרסמים מטעמנו יגיע לבית העסק שלכם, יסקור אותו היטב ואז יציע את הפתרון המתאים להדברת העסק. ברוב המקרים לכידה ידנית או בעזרת מלכודות תהיה האפשרות העדיפה.

 

הדברה נגד מכרסמים באמצעות מלכודות קפיץ בחצר של בית עסק

הדברה נגד מכרסמים בחצר עם מלכודות קפיץ

 

כמה עולה להדביר מכרסמים?

עלות ההדברה תשתנה בהתאם לסוג המכרסם, גודל השטח המודבר וסוג הפתרון שהתאמנו לכם. הנה כמה מקרים שיראו לכם לאילו מחירים תוכלו לצפות:

מחיר לכידת מכרסם בבית פרטי: החל מ-250 ש״ח ללכידה ידנית על המקום.

מחיר הדברת מכרסמים בביוב: החל מ-300 ש״ח להדברה עם פיתיונות רעילים.

מחיר הדברת מכרסמים בסופרמרקט: החל מ-300 ש״ח על ידי הצבת מלכודות.

מחיר הדברת מכרסמים בגינה: החל מ-350 ש״ח להדברת חולדות וחולדים בעזרת פיתיונות רעילים.

 

פיזור מלכודות דבק במטבח להדברת מכרסמים

מכרסם שנתפס במלכודת דבק

 

איך יודעים אם אפשר להדביר מכרסמים באופן עצמאי?

ברחבי האינטרנט תוכלו למצוא שלל מדריכים שיראו לכם איך להכין מלכודות ביתיות למכרסמים, ורבות מהן בהחלט יכולות להיות יעילות. אנחנו בעצמנו נתקלנו ואף ניסינו מלכודות שכאלה להכנה ביתית, אך יש להן גם חסרונות שצריך לציין.

ראשית, במידה ואתם משתמשים בכמות גדולה מדי של פיתיון, אתם עלולים למשוך לסביבת ביתכם יותר מכרסמים, ולאו דווקא כולם יילכדו בתוך המלכודת שהכנתם.

שנית, אם מדובר בחולדה, מדובר ביצור אינטליגנטי שיתכן שלא ייפול במלכודת שלכם.

אם ראיתם מכרסם אחד, תוכלו לנסות להכין לו מלכדות, אך אם ראיתם שהוא לא נלכד תוך יום-יומיים או אם לפתע אתם שמים לב שצצים עוד מכרסמים, כדאי כבר להזמין מדביר שיעשה זאת באופן מקצועי.

 

איך מונעים מהמכרסמים לחזור לאחר ההדברה?

הדבר האחרון שאנחנו רוצים שיקרה זה שיצוצו אצלכם שוב מכרסמים. זה עלול לסמן לכם שההדברה שלנו לא הייתה יעילה, אך זה לא המצב. מה שבתכל׳ס קורה זה שהמכרסם שהגיע אליכם נתפס או מת, ופשוט הגיע מכרסם חדש, זאת מכיוון שלא נעשו שום פעולות שעזרו למנוע מזה לקרות.

הנה ההמלצות שלנו למניעת הגעת מכרסמים נוספים לאחר ההדברה:

√ חפשו ואטמו חריצים ופתחים: המכרסמים חודרים לביתכם מפתח כלשהו, ועליכם לאתר ולאטום אותו. נוכל לעזור לכם בכך כשנגיע להדביר את המכרסמים.

√ אחסנו מזון בצורה נכונה: שקיות אטומות לא עוזרות להגן על אוכל מפני מכרסמים, כי הם יכולים לכרסם דרכן בקלות רבה. עדיף להשקיע בקופסאות אטומות.

√ שמרו על הסדר והניקיון: בדרך כלל מכרסמים מגיעים לבתים שבהם יש הרבה בלגן שבתוכו הם יכולים להסתתר, או פחי זבל שמעלים ריחות שמושכים אותם. אם תטפלו בשני הגורמים האלה תצמצמו באופן משמעותי את האפשרות שיגיעו דווקא אליכם מכרסמים.

 

מדביר למכרסמים יכול להיות אצלכם תוך שעה

ראיתם עכבר, חולדה או חולד בבית או בגינה? אל תחכו, כי המכרסמים האלה לא ילכו לשום מקום מעצמם! אם הם הגיעו, הם שם כדי להישאר, אז הזמינו חברת הדברה כבר עכשיו, ואנחנו נוכל להיות אצלכם תוך פחות משעה ללכידה על המקום. כל עוד תעשו זאת, תוכלו לחסוך לעצמכם כסף רב, כי במידה ויגיע מכרסם נוסף וממין אחר, הם יוכלו להתרבות, וזה קורה מהר יותר ממה שאתם חושבים.